Szybki kontakt:       +48 33 814 27 45
  lub  +48 602 81 88 11

Realizacje kominków Bielsko - Biała

Crema Marfil
Crema Marfil
Crema Marfil
Crema Marfil
Arte 3
Arte 3
Arte 3
Arte 3
Spartherm Trawertyn Granit
Spartherm Trawertyn Granit
Spartherm Trawertyn Granit

Systemy Kominkowe Waligóra, to firma z kompleksową ofertą dotyczącą kominków, systemów grzewczych i kompleksowych rozwiązań ciepłowniczo – grzewczych. Zakres propozycji obejmuje doradztwo, projektowanie, aranżowanie w tym wizualizacja i montaż. Firma posiada także w swojej ofercie, zróżnicowany wybór wkładów kominkowych w różnych systemach i szerokim zastosowaniu.
Do siedziby firmy z centrum miasta jedziemy w kierunku południowym drogą wylotową na Żywiec. Po około 3 kilometrach za stacją benzynową PKN Orlen przejeżdżając przez mostek, pokonując kolejne 500 m, dojeżdżamy do budynku z czerwonym dachem gdzie znajduje się siedziba Systemy Kominkowe Waligóra.

Realizacje kominków Żywiec

Crema Marfil
Crema Marfil
Crema Marfil
Crema Marfil
Blaty kuchenne Nero Assoluto
Blaty kuchenne Nero Assoluto
Blaty kuchenne Nero Assoluto
Blaty kuchenne Nero Assoluto

Współczesne domostwa, niezależnie od swojej aranżacji coraz częściej wyposażane są w kominki. Oprócz pierwotnej potrzeby człowieka obcowania z naturalnym ogniem, który dawał przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, współcześnie odpowiada między innymi na zróżnicowane potrzeby w zakresie ogrzewania domowych pomieszczeń. Kominki w ofercie Systemu Waligóra, poprzez swoje technologiczne rozwiązania, wybór wkładów i szeroką ofertę materiałową z jakich wykonane są obudowy, oraz dzięki wielofunkcyjności i różnorodności wychodzą na przeciw najbardziej wymagających klientów.
Z Żywca drogą 946 udajemy się na południowy zachód w kierunku do drogi S1. Dalej drogą S1 na północny zachód na Bielsko Białą. Na rozwidleniu przed Bielsko Białą zjeżdżamy w kierunku Bielsko-Biała/Mikuszowice. Ze zjazdu skręcamy w lewo w ulicę Żywiecką (DK52). Na ulicy Żywieckiej za stają benzynową Lotos i za światłami przy ulicy Przędzalniczej po lewej stronie znajduje się siedziba firmy - budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra.

Realizacje kominków Czechowice Dziedzice

Calahary Romano Classico
Calahary Romano Classico
Calahary Romano Classico
Calahary Romano Classico
Blaty kuchenne Nero Assoluto
Blaty kuchenne Nero Assoluto
Blaty kuchenne Nero Assoluto
Blaty kuchenne Nero Assoluto

Systemy Kominkowe Waligóra wychodzą naprzeciw różnego rodzaju pragnieniom o obecności naturalnego ognia w domostwach. Dla wielu z nas jedynym możliwym wyobrażeniem o kominku to kominek otwarty. Projekt i budowa otwartego kominka przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa i ekonomii wydaje się być najlepszym rozwiązaniem powierzając to zadanie Systemowi Kominkowemu Waligóra.
Wyjeżdżając z Czechowic Dziedzic na południowy wschód drogą DK1 w stronę Bielska Białej i Żywca omijamy centrum Bielska Białej w Bielsko Biała Komorowice i wjeżdżamy na obwodnicę S1 w kierunku Żywiec/Zwardoń. Na węźle Bielsko-Biała Mikuszowice wybierając prawy pas zjeżdżamy w Żywiecką/DK52 w lewo do centrum Bielska Białej. Na ulicy Żywieckiej za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ulicy Przędzalniczej po lewej stronie siedziba firmy - budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra.

Realizacje kominków Kęty

Forest Brown
Forest Brown
Forest Brown
Forest Brown
Cristal White Led
Cristal White Led
Cristal White Led
Cristal White Led

Innowacyjne rozwiązania architektoniczne w dzisiejszym budownictwie mieszkaniowym stawia coraz to nowsze wyzwania przy aranżowaniu wnętrz w tym wkomponowania wymarzonego kominka. Otwarte przestrzenie pomieszczeń, które nie mają jednoznacznego przeznaczenia wymagają rozplanowanie już na poziomie projektu. Fachowe doradztwo personelu Systemów Kominkowych Waligóra idealnie wkomponuje każdy rodzaj kominka, który może pełnić różne funkcje. Kominki narożne w sposób idealny spełniają tą funkcję i cieszą się coraz większą popularnościa, przy odpowiednim doborze obudowy zharmonizują przestrzeń naszego domostwa. Estetyka i funkcjonalność zawsze idą w parze w kominkach narożnych, które zaoferują nam fachowcy z Systemów Kominkowych Waligóra.
Z Kęt wyjeżdżamy na drogę DK52 i S1 w kierunku Żywca. Jadąc obwodnicą wokół Bielska Białej zjeżdżamy zjazdem Bielsko-Biała Mikuszowice z S1. Ze zjazdu skręcamy w lewo w ulicę Żywiecką (DK52). Na ulicy Żywieckiej za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ulicy Przędzalniczej po lewej stronie znajduje się siedziba firmy - budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra.

Realizacje kominków Katowice

Granit Nero Assoluto
Granit Nero Assoluto
Granit Nero Assoluto
Granit Nero Assoluto
Nero Antico
Nero Antico
Nero Antico
Nero Antico

Bardzo ciekawą propozycją Systemów Kominkowych Waligóra, wydaje się być oferta pieców kaflowych. Nieco archaiczne i zapomniane zaczynają przeżywać swój renesans. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i materiałowe w obecnych piecach kaflowych przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności tej formy ogrzewania naszych domostw. Szklane drzwiczki dają możliwość patrzenia na palący się ogień, a nagrzane kafle długo oddają swoje ciepło co możemy poczuć przykładając zmarznięte dłonie do rozgrzanego pieca.
Z Katowic wyjeżdżamy ulicą Murckowską DK 86 na południe do Doliny Trzech Stawów, przecinając trasę A4 jedziemy w kierunku na Tychy i Pszczynę. Przed Tychami wjeżdżamy na Beskidzką/DK1/E462/E75 i dalej jedziemy DK1 do Bielska-Biała. Na zjeździe Mikuszowice należy zjechać w S1, skręcić w lewo w ulicę Żywiecką/DK52. Na ulicy Żywieckiej - za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ulicy Przędzalniczej - po lewej stronie znajduje się siedziba firmy (budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra). Cała trasa zajmuje ok. 67 km.

Realizacje kominków Pszczyna

Granit Star Galaxy
Granit Star Galaxy
Granit Star Galaxy
Granit Star Galaxy
Kraty wylotowe
Kraty wylotowe
Kraty wylotowe
Kraty wylotowe

Nowoczesne wymagania z zakresu budownictwa, ekologi, a także ekonomii mają wpływ na sposób projektowania i wykonania kominków. Współczesne kominki to skomplikowane układy różnorodnych elementów, które dostarczają ciepła tam gdzie jest ono najbardziej pożądane przez domowników. Kominek także musi być prosty w obsłudze i bezpieczny dla użytkowników i środowiska. Takie rozwiązania oferują Systemy Kominkowe Waligóra, gdzie na poziomie projektu lub w istniejących już pomieszczeniach w sposób profesjonalny rozwiązania te zostaną wdrożone.
Jadąc drogą DK1, należy kierować się na północny wschód (ok. 17,6 km). Na węźle Bielsko-Biała Komorowice skręcamy w prawo, na drogę S1 (obwodnica Bielska-Białej). Trasą S1 jedziemy do węzła Bielsko-Biała Mikuszowice, gdzie wybieramy prawy pas do zjazdu w ulicę Żywiecką/DK52, w lewo do centrum Bielska-Białej. Na ulicy Żywieckiej - za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ul. Przędzalniczej - po lewej stronie znajduje się siedziba firmy (budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra). Cała trasa zajmuje ok. 30 km.

Realizacje kominków Tychy

Jotul Panorama Kafle
Jotul Panorama Kafle
Jotul Panorama Kafle
Jotul Panorama Kafle
Lampy onyks
Lampy onyks
Lampy onyks
Lampy onyks

Salon to serce każdego domu. Miejsce odpoczynku, relaksu spotkań z przyjaciółmi. Każde takie pomieszczenie, bez względu na swój charakter nabiera swojej atrakcyjności, kiedy zaaranżujemy w nim kominek. Systemy Kominkowe Waligóra oferuje pełny wachlarz rozwiązań, modeli materiałów i wkładów kominkowych. W zależności od naszych wyobrażeń estetycznych czy też wymagań technicznych, firma wychodzi naprzeciw ze swoimi propozycjami kominków przeznaczonych do salonów.
Z Tychów wyjeżdżamy ulicą Beskidzką i kierujemy się na południe drogą DK1 w kierunku Pszczyny i Bielska-Białej. Na obwodnicy Bielska-Białej na zjeździe Mikuszowice z S1 wybieramy prawy pas, aby zjechać w ulicę Żywiecką/DK52 w lewo do centrum Bielska-Białej. Na ulicy Żywieckiej - za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ulicy Przędzalniczej - po lewej stronie znajduje się siedziba firmy (budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra). Cała trasa zajmuje ok. 47 km.

Realizacje kominków Chorzów

Trawertyn Classico Postarzany
Trawertyn Classico Postarzany
Trawertyn Classico Postarzany

Niezwykle interesującą propozycją Systemów Kominkowych Waligóra jest oferta kominków z płaszczem wodnym. Jest to rozwiązanie głównie przeznaczone dla budownictwa jednorodzinnego, gdzie kominek oprócz funkcji grzewczych, poprzez swoje technologiczne rozwiązania ogrzewa nasze mieszkanie i dodatkowo dostarcza nam ciepłej wody. Przy wdrożeniu tego typu rozwiązań niezbędne są odpowiednie wkłady kominkowe, Systemy Kominkowe Waligóra oferuje wkłady wiodących producentów na rynku, Spartherm, Hajduk i Jotul. Kominki z płaszczem wodnym są ciekawą alternatywą szczególnie w okresach przejściowych pór roku, kiedy skrzące się polana w kominku ocieplają nam cały dom i dodatkowo dostarczają ciepłej wody.
Z Chorzowa wyjeżdżamy drogą DK79 w kierunku południowo-wschodnim w kierunku Katowic. Z Katowic wyjeżdżamy ulicą Murckowską DK 86 w kierunku południowym do Doliny Trzech Stawów, przecinając trasę A4 i dalej tą samą drogą w kierunku na Tychy i Pszczynę. Przed Tychami skręcamy na trasę Beskidzką/DK1/E462/E75 i jedziemy dalej DK1 do Bielska-Białej. Na zjeździe Mikuszowice zjeżdżamy na S1, skręcamy w lewo w ulicę Żywiecką/DK52. Na ulicy Żywieckiej - za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ul. Przędzalniczej - po lewej stronie znajduje się siedziba firmy (budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra). Cała trasa zajmuje ok. 73.

Realizacje kominków Dąbrowa Górnicza

Onyks Led
Onyks Led
Onyks Led
Onyks Led
Arte 3
Arte 3

Poczucie bezpieczeństwa w naszych domach to między innymi możliwość utrzymania w nich odpowiedniej temperatury. Ciepło naszych domostw to nie jest tylko piec kuchenny spełniający wiele funkcji, obecnie dzięki rozwiniętych technologii myśląc o cieple mamy na myśli cały system grzewczy, który odpowiada za kompleksowe zapotrzebowanie na ciepło współczesnego człowieka w jego domu. Systemy Kominkowe Waligóra już na etapie projektu domu czy też mieszkania proponuje nowoczesne, ekologiczne i indywidualne rozwiązania ciepłownicze jako integralną część naszego lokum. Począwszy od doboru odpowiedniego kotła grzewczego, rodzaju paliwa jakiego chcemy używać, aż po rodzaj obudowy wkomponowany w estetykę naszych pomieszczeń.
Z Dąbrowy Górniczej wyjeżdżamy ulicą Staszica na wschód w kierunku obwodnicy GOP. Z ulicy Staszica skręcamy w prawo na drogę S1 w kierunku Mysłowic, Tychów, Pszczyny, Czechowic Dziedzic do Bielska-Białej. Na zjeździe Mikuszowice zjeżdżamy trasą S1, skręcamy w lewo w ulicę Żywiecką/DK52. Na ulicy Żywieckiej - za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ul. Przędzalniczej - po lewej stronie znajduje się siedziba firmy (budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra). Cała trasa zajmuje ok. 78.

Realizacje kominków Mikołów

Rzeźbiony Crema Marfil
Rzeźbiony Crema Marfil
Rzeźbiony Crema Marfil
Rzeźbiony Crema Marfil
Cosmic Black
Cosmic Black

Ogrzewanie domu nierozerwalnie łączy się z podjęciem decyzji co do rodzaju paliwa jakiego będziemy używali, a ta jest uzależniona od wielu czynników. Musimy brać pod uwagę między innymi powierzchnię naszego domostwa, rodzaj ocieplenia, wybór systemu grzewczego co wiąże się np. z wyborem kotła grzewczego. Mając do wyboru paliwa stałe, gazowe, oleje a także, te pochodzące ze źródeł odnawialnych, dokonujemy kalkulacji i wybieramy dla nas najlepsze rozwiązania pod względem ekonomicznym i technicznym. Dla przeciętnego z Nas nie jest to łatwa kalkulacja, dlatego powierzenie tego profesjonalistom z Systemów Kominkowych Waligóra będzie najlepszym rozwiązaniem.
Z Mikołowa, drogą DK44 w kierunku południowo-wschodnim dojeżdżamy do Tychów. Następnie z Tychów drogą DK1 dojeżdżamy do Bielska-Białej. Na obwodnicy zjeżdżamy na zjazd Mikuszowice i zjeżdżając z trasy S1, skręcamy w lewo w ulicę Żywiecką/DK52. Na ulicy Żywieckiej - za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ulicy Przędzalniczej - po lewej stronie znajduje się siedziba firmy (budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra). Cała trasa zajmuje ok. 55.

Realizacje kominków Żory

Spartherm Trawertyn Granit
Spartherm Trawertyn Granit
Spartherm Trawertyn Granit
Spartherm Trawertyn Granit
Granit Matrix
Granit Matrix
Granit Matrix

Z Żor wyjeżdżamy drogą DW935 w kierunku Pszczyny. W Pszczynie za Intermarche i mostem kolejowym skręcamy w prawo na drogę DK:1. Dalej DK1 przez Czechowice Dziedzice do rozjazdu Bielsko Komorowice. Tu wjeżdżamy na trasę S1 (obwodnica Bielska-Białej). Dalej S1 do rozjazdu Bielsko-Biała. Bielsko-Biała Mikuszowice z S1. Na zjeździe Mikuszowice zjeżdżamy z trasy S1, skręcamy w lewo w ulicę Żywiecką/DK52. Na ulicy Żywieckiej - za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ulicy Przędzalniczej - po lewej stronie znajduje się siedziba firmy (budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra). Cała trasa zajmuje ok. 50.

Realizacje kominków Kraków

Spartherm Trawertyn Granit
Spartherm Trawertyn Granit
Spartherm Trawertyn Granit
Spartherm Trawertyn Granit
Nero Antico
Nero Antico
Nero Antico

Z Krakowa, ulicą Zakopiańską kierujemy się na DK7/Zakopianka. W Głogoszowie zjeżdżamy na drogę DK52 do Wadowic. Z Wadowic drogą przez Andrychów i Kęty do Bielska-Białej. Wjazd na obwodnicę Bielska-Białej na wysokości Lipnik Górny. Na obwodnicy kierujemy się w lewo do zjazdu na Mikuszowice zjeżdżamy z trasy S1 skręcamy w lewo w ulicę Żywiecką DK52. Na ulicy Żywieckiej - za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ulicy Przędzalniczej - po lewej stronie znajduje się siedziba firmy (budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra). Cała trasa zajmuje ok. 93.

Realizacje kominków Wadowice

Spiek
Spiek
Spiek
Spiek
Santamargherita Breda
Santamargherita Breda

Urok kominka to rozżarzone polana na palenisku i bijące z niego ciepło. By uzyskać taki efekt niezbędny jest odpowiedni dobór drewna jakiego będziemy używali w naszym kominku. Drewno iglaste jest nie wskazane ze względu na swoją żywiczność, co powoduje zadymienie i nie przyjemny zapach. Najbardziej pożądane jest drewno liściaste i to takie które dostarczy nam najwięcej ciepła przy małej ilości jego zużycia. Szczególnie polecane jest drewno twarde czyli grab, dąb i buk oraz drewno z drzew owocowych. Ważne jest także, żeby drewno było sezonowane odpowiednio długo co wpłynie przede wszystkim na jego wydajność.
Z Wadowic jedziemy drogą DK52 przez Andrychów i Kęty do Bielska-Białej. Wjazd na obwodnicę Bielska-Białej na wysokości Lipnik Górny. Na obwodnicy skręcamy w lewo do rozjazdu Mikuszowice, na zjeździe Mikuszowice zjeżdżamy z trasy S1, skręcamy w lewo w ulicę Żywiecką/DK52. Na ul. Żywieckiej - za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ulicy Przędzalniczej - po lewej stronie znajduje się siedziba firmy (budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra). Cała trasa zajmuje ok. 93.

Realizacje kominków Andrychów

Teakwood
Teakwood
Teakwood
Teakwood
Drzewo LED
Drzewo LED

Systemy Kominkowe Waligóra w swojej szerokiej ofercie proponują także rozwiązanie wolno stojących piecyków – kominków na pellety. Jest to rozwiązanie ekologiczne, bezpieczne i praktyczne. Sterowane autonomiczne, a przy tym równie wdzięczne jak kominki opalane drewnem. Firma dysponuje szerokim wyborem różnego rodzaju piecyków i kominków na peelety, oferuje także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny tych urządzeń.
Z Andrychowa jedziemy krakowską drogą DK52 na zachód w kierunku Kęt i Bielska-Białej. Wjazd na obwodnicę Bielska-Białej na wysokości Lipnik Górny. Na obwodnicy w lewo do rozjazdu Mikuszowice, na zjeździe Mikuszowice zjeżdżamy z trasy S1, skręcamy w lewo w ulicę Żywiecką/DK52. Na ulicy Żywieckiej - za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ulicy Przędzalniczej - po lewej stronie znajduje się siedziba firmy (budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra). Cała trasa zajmuje ok.27.

Realizacje kominków Cieszyn

Trawertyn Classico Postarzany
Trawertyn Classico Postarzany
Trawertyn Classico Postarzany
Trawertyn Classico Postarzany
Donice Romano Classico
Donice Romano Classico
Donice Romano Classico

Najprostszą i najtańszą propozycją grzewczą w zakresie wykorzystania jest użycie kominka konwekcyjnego. Sprawdza on się idealnie w dużych pomieszczeniach, domach letniskowych oraz w starszym budownictwie. System nawiewu pozwala wykorzystać energię paleniska do ogrzewania całkiem nie małych powierzchni. Także w tym zakresie kompetentne podejście pracowników Systemów Kominkowych Waligóra pomoże przy odpowiednim wyborze paleniska i obudowy, a profesjonalny montaż urządzenia gwarantuje bezpieczeństwo jego użytkowania.
Z Cieszyna, dojedziemy droga S52 na Harbutowice i Bielsko-Białą. Na obwodnicy Bielska-Białej wybieramy zjazd Bielsko-Biała Mikuszowice. Na zjeździe Mikuszowice zjeżdżamy z trasy S1, skręcamy w lewo w ulicę Żywiecką/DK52. Na ulicy Żywieckiej - za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ulicy Przędzalniczej - po lewej stronie znajduje się siedziba firmy (budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra). Cała trasa zajmuje ok. 46.

Realizacje kominków Oświęcim

Trawertyn Romano Classico
Trawertyn Romano Classico
Trawertyn Romano Classico
Trawertyn Romano Classico
Kraty wylotowe
Kraty wylotowe
Kraty wylotowe

Jeśli chcemy, żeby nasz kominek służył nam przez długie lata musimy przestrzegać zasad prawidłowej eksploatacji. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, które użytkowanie kominka czyni bezpiecznym, łatwym i długotrwałym. Podstawową rzeczą jest rodzaj drewna, które powinno być liściaste i odpowiednio sezonowane czyli pozbawione wilgoci, następnie warto przestrzegać zasad prawidłowego rozpalania, dokładania drewna i wygaszania kominka, a także odpowiedniego utrzymywania w czystości paleniska i szyby a po sezonie przewodów instalacyjnych urządzenia.
Z Oświęcimia wyjeżdżamy trasą DW948 w kierunku Kęt, następnie wjeżdżamy na drogę DK52 i trasę S1 w kierunku Żywca. Jadąc obwodnicą wokół Bielska-Białej kierujemy się na zjazd Bielsko-Biała Mikuszowice z trasy S1. Ze zjazdu skręcamy w lewo w ulicę Żywiecką (DK52). Na ulicy Żywieckiej - za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ulicy Przędzalniczej - po lewej stronie znajduje się siedziba firmy (budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra). Cała trasa zajmuje ok. 39.

Realizacje kominków Skoczów

Verde Ubatuba
Verde Ubatuba
Verde Ubatuba
Verde Ubatuba
Słupy Trawertyn Romano
Słupy Trawertyn Romano
Słupy Trawertyn Romano

Systemy Kominkowe Waligóra w swojej bogatej i profesjonalnej ofercie posiadają szeroki wybór wkładów kominkowych: tradycyjne, gazowe, wodne i biokominki. Swoją profesjonalną pomoc oferują począwszy od momentu wyobrażeń klienta o danym produkcie, po serwisowanie w ramach gwarancji i pogwarancyjnie. Realizują pomysły, doradzają w wyborze materiałów i dostosowują produkt do indywidualnych potrzeb. Rozwiązują problemy użytkowania i eksploatacji.
Ze Skoczowa wyjeżdżąmy ulicą Katowicką DK81 do wjazdu na S52, w kierunku Kraków/Bielsko-Biała. Na trasie S52 po pokonaniu 14,9 km zjeżdżamy w kierunku Szczyrk/Mazańcowice/Stare Bielsko, po 450 m skręcamy w prawo, w Aleję Generała Władysława Andersa i przez 6,1 km kontynuujemy wzdłuż Generała Bora-Komorowskiego. Po 700 m skręcamy w prawo w ulicę Żywiecka/DK52. Na ul. Żywieckiej - za stacją benzynową Lotos i za światłami przy ul. Przędzalniczej - po lewej stronie znajduje się siedziba firmy (budynek z czerwonym dachem i dużym logo Kominki Waligóra). Cała trasa zajmuje ok. 33 minuty.